Dlaczego warto?

    Platforma iTracs DCIM umożliwia nie tylko zaprojektowanie serwerowni ale także zarządzanie już istniejącymi infrastrukturami sieciowymi. Jakie korzyści daje implementacja platformy iTracs ?

1. Od ogółu do szczegółu.
Wizualizacja 3D całego budynku lub kampusu, widok pomieszczeń serwerowych, widok szaf teleinformatycznych, widok na urządzenia w szafach łącznie z podglądem na porty w urządzeniach.

2. Nie tylko IT.
iTracs DCIM daje możliwość dostępu i obrazowanie wszystkich systemów budynku takich jak kontrola dostępu czy też instalacja alarmowa.

3. Wiele baz danych w jednym miejscu.
iTracs DCIM tworzy własną bazę danych ale dodatkowo daje możliwość podłączenia zewnętrznych baz danych z innych systemów np. BMS.

4. Łatwa inwentaryzacja.
W jednej chwili można zrobić inwentaryzację. Monitorowanie ruchomego sprzętu sieciowego umożliwia łatwe określenie lokalizacji sprzętu, historii połączeń, a także zaplanowanie zmiany lokalizacji sprzętu.

5. Planowanie przestrzeni.
Właściwe wykorzystanie przestrzeni w serwerowni bezpośredno wpływa na jej wydajność. Dlatego istotne jest planowanie wykorzystania miejsca w serwerowni oraz w samych szafach.