Jak to działa?

Platforma iCDC (iTracs Converged Data Center)

Platforma iCDC jest zaprojektowana z myślą o maksymalizacji efektywności oraz minimalizacji dokumentacji w wersji papierowej. iCDCsprawdzi w większych sieciach strukturalnych oraz w Centrach Przetwarzania Danych (DataCenter). Platforma automatyzuje tworzenie dokumentacji ale jest to zaledwie jedna z ważniejszych funkcjonalności oprogramowania iTracs.

iCDC umożliwa zarządzanie i monitorowanie całej serwerowni łącznie z systemami budynkowymi jak na przykład kontrola dostępu, klimatyzacja, zużycie energii. Z punktu widzenia administratora większych sieci istotne jest to, że iCDC daje możliwość planowanie rozmieszczenia urządzeń w obrębie serwerowni.

Możemy tworzyć zadania które wykona za nas system. Na przykład opgramowanie sprawdzi w której z szaf jest wystarczająco dużo miejsca oraz odpowiednie zasilanie dla nowego serwera lub przełącznika sieciowego. Otrzymujemy gotowy raport mówiący o tym w jakim czasie oraz gdzie dokładnie (które U w szafie) można zamontować serwer i jakie systemy trzeba będzie wyłączyć na czas montażu (np. które VLANy będą niedostępne)

To tylko niektóre z funkcjonalności oprogramowania iTracs.

Ważną cechą jest widok 3D całego budynku,  serwerowni oraz każdej szafy rackowej wraz z urządzeniami w środku i rzeczywistymi połączeniami pomiędzy nimi. Wizualnie możemy sprawdzić aktualny stan połączeń oraz nimi zarządzać i planować ewentulane przełączenia.

 

Oto moduły z jakich składa się platforma iTracs:

Analizator

Urządzenie fizycznie zamontowane w szefie krosowej służące do monitorowania na żywo stanu połączeń. Analizator łączy się z bazą danych iTracs wprowadzjąc zmiany w mapie połączeń na żywo.

iDiscover

Aplikacja wykrywająca urządzenia z adresami IP po to aby można było je monitorować i zarządzań nimi w bazie danych.

iLocator

Aplikacja pozwalająca na wyszukiwanie danych i wyświetlania ich w formie raportów bez uruchmionej głównej aplikacji iTracs.

iPBX

Łączy bazę danych iTracs z zewnętrzymi aplikacjami.

iSight

Oddzielna aplikacja instalowana razem z platoformą iCDC umożliwiająca przglądanie raportów (Crystal Reports, Xcelsius).

Interfejs Web

Moduł umożlwiający dostęp z fukncji iCDC poprzez przeglądatkę internetową. To do jakich funkcji ma dostęp dany użytkownik zależy od nadanych uprawnień do jego konta w systemie.