Prognozy

Prognozy dla Twojego DATACENTER

 

Na samym początku powinniśmy się zastanowić czy program może przewidzieć przyszłość w naszej serwerowni ?

 

Fakty oczywiste, typu kurcząca się przestrzeń w szafach czy też coraz mniejsza ilość portów na przełącznikach, nie powinny nas zaskakiwać. Więc program, który mówi nam o takiej sytuacji, nic nowego dla nas nie wnosi. Drugą sprawą są dane z których korzysta taki program. Jeśli to będą dane cząstkowe, prognozy mogą być nie trafne, a nawet zgubne dla administratorów sieci.

Program iTRACS DCIM, posiada bardzo rozbudowaną funkcje przewidywania. Prognozy są generowane wysoce precyzyjnie, z dokładnością do miesiąca czy nawet konkretnego dnia. Funkcja ta pozwala nam na podglądanie wszystkich zmian, jakie mają odbyć się w naszym środowisku.

Tak dokładne przewidywanie zmian, możliwe jest dzięki zebraniu wszystkich danych w jednym miejscu, czyli głównej idei programu iTRACS DCIM. Korzystanie z danych historycznych i danych otrzymywanych w czasie rzeczywistym, pozwala nam na antycypowanie przyszłościowych wymagań dotyczących pojemności, zasilania czy przestrzeni.

Używając danych historycznych możemy przewidzieć przyszłe zapotrzebowanie na moc. Dzięki temu możemy zaplanować zużycie energii w przyszłości i przewidzieć przyszłe luki czy problemy.

 

Projekt Rozbudowy

 

Z racji iż w programie pracujemy w skali 1:1, czyli odzwierciedlenia rzeczywistości w naszym wirtualnym świecie, planowanie staje się bardzo łatwe. Gdy stajemy przed wyzwaniem, budowy nowej infrastruktury czy rozbudowaniu obecnej, ciężko nam jest skorelować wszystkie elementy wymagane w projekcie. Często dodatkowym problemem jest sytuacja w której wiele osób na raz pracuję przy tym samym projekcie. Powoduje to często różnego rodzaju przekłamania, po przez brak synchronizacji danych zmienianych przez poszczególne osoby.

Program iTRACS DCIM, pozwala na zbudowanie w szybki sposób wirtualnej serwerowni. Dzięki tej funkcji w łatwy sposób przeanalizujemy wszystkie problemy związane między innymi z kubaturą, zasilaniem, trasami kablowymi czy klimatyzacją. Co więcej, program zezwala na prace wielu użytkowników jednocześnie, co przyśpiesza pracę grupową nad projektem. Przyjemny interfejs pozwala na szybkie zmiany, nawet w przypadku całkowitej zmiany koncepcji. Już na tym etapie program nam podaje ilość i typ elementów potrzebnych do rozwoju, a nawet sugeruje ile metrów kabla będziemy potrzebowali do naszej modernizacji.

Chcesz poznać wszystkie możliwości iTRACS DCIM ?

4/6 Następny

Wróć do strony głównej