Rozwiązania CPIM

CPIM (Converged Physical Infrastructure Management) – to oprogramowanie ułatwiające zarządzanie infrastrukturą Data Center.

    Zarządzanie nowoczesnym Centrum Przetwarzania Danych (Data Center) nigdy nie było trudniejsze. Nowoczesne usługi takie jak SaaS, Cloud Computing stawiają nowe wyzwania. Wymagają nie tylko większej wydajności ale także niezawodności oraz bezpieczeństwa przy możliwie najniższych kosztach energetycznych. Dotychczasowe trendy w projektowaniu i zarządzaniu dużymi infrastrukturami IT okazują się być przestarzałe i nieaktualne.

To czego dziś potrzeba to nowy sposób zarządzania całą infrastrukturą sieciową.

    CPIM jest platformą dzięki której można zaprojektować i zarządzać infrastrukturą IT. Jest to nowoczesne narzędzie, dające zupełnie nowe możliwości osobom zajmującym się zarządzaniem Data Center. Największą innowacją platformy jest silnik, który na żywo generuje widok serwerowni w 3D. Taki sposób wyświetlania znany był dotychczas z gier komputerowych. Dzięki CPIM można oglądać i zarządzać siecią sprzed ekranu komputera.

    Serwerownia zaprojektowana w CPIM to nie tylko same interaktywne obiekty. Jest to przede wszystkim potężna baza danych, która zawiera informacje o urządzeniach, połączeniach oraz każdym komponencie wchodzącym w skład infrastruktury IT. Oprogramowanie dostarcza widok 3D wcześniej zaprojektowanej serwerowni, daje możliwość oglądania nawet najmniejszych szczegółów.

    Dane dostarczone do systemu pozwalają na późniejsze symulacje oraz planowanie (np. symulacja zmiany położenia poszczególnych urządzeń pomiędzy szafami). CPIM potrafi wygenerować listę czynności, które należy wykonać, aby takie zmiany mogły mieć miejsce. Dodatkowo dowiemy się także jakie systemy nie będą dostępne podczas dokonywanych zmian.

Poniżej film pokazujący jak działa „silnik” CPIM.